Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun

Cumhuriyet’in 50. ve 75. yıllarının nasıl bir tutku ve sahiplenmeyle kutlandığını görmüş bir yurttaş olarak, 100. yılın bu denli coşkusuz, sönük ve heyecansız geçiştirilmesini içime sindiremiyorum.

1998’deki 75. yılın gerek devlet gerek sivil toplum tarafından bir yıl önceden başlayan etkinlikler, yayınlar, tartışmalar ve bilançolarla ne denli önemsenerek kutlandığını hatırlayınca, daha büyük bir yıldönümü olan yüzüncü yılın ilk yarısının bu denli sessiz geçmesini şaşkınlıkla karşılıyorum.

Bu yüzden Cumhuriyet’in 85 milyonda 1 de olsa sahibi olarak kendi çapımda harekete geçtim, grafikerimiz Belma Kuyucu’dan sivil, yumuşak ve sevimli 100. yıl logoları hazırlamasını rica ettim.

Bugünden itibaren 100. yılın sonuna kadar tüm iletişimlerimde bu logoları kullanacağım. Başkaları da benim gibi yapabilir diye, tüm logoları profilimdeki linkte paylaşıma açıyorum.

Dileyen bu logolardan sevdiklerini kaydedebilecek, dilediği gibi kullanabilecek. Bunları kendince değiştiren, beğenmeyip başkalarını hazırlayan, daha iyilerini yapanlar olursa da amacıma ulaşılmış olacak…

Atatürk’ün büyük liderliğiyle gerçekleşen Türk Devrimi’nin ülkeye armağanı Cumhuriyet, “yurttaşın yönetimi” demek. Yurttaş ona sahip çıktıkça aşağıdan yukarıya Cumhuriyet’in kılcal damarlarına kan yürüyecek, asırlık Cumhuriyet’imiz güçlenip ölümsüzleşecek.

Yaşasın Cumhuriyet, nice yüzyıllara…

PNG | PDF

PNG | PDF

PNG | PDF

PNG | PDF

Logo tasarımı :  Belma Kuyucu